Lista Aktualności Lista Aktualności

sadzimy 1000 drzew na minutę

Wzięliśmy udział w akcji sadzimy 1000 drzew na minutę

Z inicjatywy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, gościliśmy u siebie studentów skupionych wokół Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Zaczęło się od sadzenia drzew w Parku Chopina przy promenadzie nadmorskiej w Ustce. Młodzież, po odpowiednim instruktażu, wspólnie z władzami miasta, Jackiem Graczykiem - Burmistrzem Ustki, Włodzimierzem Kotuniakiem - Dyrektorem Urzędu Morskiego w Słupsku i Tomaszem Skowronkiem - Zastępcą Dyrektora RDLP w Szczecinku, posadziła wiśnie i grusze na terenie parku. Działania te były częścią wydarzenia pn. "Dołącz do leśników, posadź drzewko", kierowanego do mieszkańców Ustka, wpisanego w ogólnopolską akcję '#1000 drzew na minutę', przygotowanego przez nasze nadleśnictwo. Każdy mógł przyjść do stoiska nadleśnictwa, wziąć sadzonkę wraz z materiałami promocyjnymi i posadzić drzewo u siebie w ogrodzie czy na działce.

W dalszej kolejności odbyło się sadzenie drzewek na powierzchni leśnej. Sadzono dęba szypułkowego. Po udanym sadzeniu nie obyło się bez integracji. Studenci uczestniczyli również w prelekcji na temat struktury i funkcjonowania Lasów Państwowych.

A jak dobrze posadzić drzewo? Opowie wam o tym Zdobek ...

 


Aktualności Aktualności

Baza noclegowa RDLP w Szczecinku Baza noclegowa RDLP w Szczecinku